Bluetooth Smart часовник

1250 денари

1640 денари

Спецификации:
- Капацитет на батерија: 450mAh
- Мрежа: 2G
- Резолуција: 240x240 пиксели
- Отпорен на влажност (дожд, прскање и сл.)
- Големина: 47.9*40*11.8mm
- Екстерна меморија: Поддржува мемориска картичка до 32GB
- Систем: Android
- Големина на екран: 1.54
- Форма на екран: Коцка
- Камера: 0.3MP
- RAM: 128MB
- Фреквенција на SIM картичка: GSM/GPRS 850/900/1800/1900
- Поддржува: Whatsapp, Facebook, Twitter...
- Bluetooth: Bluetooth 3.0
- Мемории: RAM 64M, ROM 64M; Екстерна меморија: Support TF картичка до 32GB

 

Нарачки на Фејсбук во инбокс или на броевите: 072 255 900 / 077 845 000 (Dzabest)
Вршиме достава низ цела Македонија до дома +90 денари