4K Sports Ultra HD DV камера

2990 денари

3390 денари

Погодна за екстремни спортови, надворешни спортски активности, возење (велосипед или во автомобил), нуркање, домашна безбедност и сл.

Спецификации:
- Сензор на слика: 16mp CMOS-Sensor
- Боја: 7 бои: црна, бела, сребрена, жолта, сина, розова, златна
- Резолуција на слика: од 2mp (1920*1080) до 16mp (4640*3480) 
- Видео резолуција: 4К 30fps / 2.7K 30fps / 1920*1080 60fps / 1920*1080 30fps / 1280*720 120fps
- Видео формат: H.264
- Стандардна резолуција: Видео: 1080p / СликаL 4640*
- Слика/видео формат: Видео формат: MPV / формат на слика: JPG
- Wi-Fi OS: Android и iOS
- Леќи: 170° HD леќи со широк агол
- Меморија: Слот за Micro SD картичка до 64GB
- Конекции: USB 2.0, HD Out
- Времетраење на батерија: Околу 90 минути (1080p)
- Батерија: 900mAh
- Димензии: 29.8x59.2x41.1mm
- Тежина: 44g (без батерии), 58g со батерии

 

Нарачки на Фејсбук во инбокс или на броевите: 072 255 900 / 077 845 000 (Dzabest)
Вршиме достава низ цела Македонија до дома +90 денари