Желката Оли - музикална детска ноќна ламба

790 денари

1260 денари

 

Прекрасен подарок за роденден, Божиќ, Нова Година, именден или без причина.
Ја трансформира секоја соба во магично ѕвезденото небо. Со малите отвори на школка на желка се емитува соѕвездието, што се одразува на таванот и ѕидовите на собата.
Овој шармантен ноќен придружник претвора детски соби и спални соби во ѕвездени бајки кои ќе ги "хипнотизираат" децата и страдалниците од несоница
Телото на желката е изработено од мек кадифе, а лушпата од безбеден за вашето дете материјал.
Придвижуван од три батерии, но може да биде прилагоден и адаптер.
Свети во три бои - сина, зелена и килибар, кои сами се менуваат на одреден период.
По 50 минути работа автоматски се исклучува.
Трансформира секоја соба во магична со ѕвезденото небо!
Со малите отвори на школка на желка се емитува соѕвездието, што се одразува на таванот и ѕидовите на собата.
 

карактеристики:

8 различни, реални соѕвездија
3 проекција бои: сина, зелена и килибар
Автоматско исклучување по 50 минути работа


Напојување: 3бр. ААА батерии (не се вклучени) или со попълнителен адаптер (не е вклучен)
Материјал на телото: кадифе
Материјал на школка: ABS
Димензии: 32х19х11см.