Black head - црна маска за лице за иритации

330 денари

660 денари

Заборавете на црните точки, непријатните акни и други нечистотии на кожата со неверојатната маска за лице Black head!
Со оваа иновативна маска, лесно отстраните ги несаканите иритации на кожата во Т- зоната на лицето.
Подарете си убава и сјајна кожа со Black head

 
Начин на употреба:

Нанесете густ слој во Т- зоната на лицето / носот, челото и брадата / со исклучок на пределот околу очите.
Оставете ја маската да делува 20 - 30 минути, додека се исуши. Потоа внимателно олупи со внимателни движења од долу нагоре.
За одличен резултат користете еден или два пати неделно. По постапката нанесете хидратантен крем.
Состав: активен јаглен, витамин А, витамин Б5, витамин Е, статисти од кората на агруми
Не содржи бои, paraben-, минерални масла или силикон
Стандардна опаковка- 50ml
Рок на траење: 3 години по датумот отпечатен на пакувањето!

Нарачајте на телефонскиот број 072 255 900 или пишете ни на фејсбук во инбокс на gadget.mk