Black Head - Црна маска за лице против иритации

329 денари

639 денари

Подарете си убава и сјајна кожа со Black Head!

  • Заборавете на црнките, непријатните акни и други нечистотии на кожата со оваа неверојатна маска за лице
  • Со оваа иновативна маска, лесно отстраните ги несаканите иритации на кожата во Т- зоната на лицето

Начин на употреба:
1. Нанесете густ слој во Т- зоната на лицето/носот, челото и брадата, со исклучок на пределот околу очите.
2. Оставете ја маската да делува 20-30 минути, додека се исуши. Потоа внимателно одлепи со внимателни движења од долу па нагоре.
3. За одличен резултат со голема ефикасност користете ја еднаш или два пати неделно. По постапката нанесете хидратантен крем.

- Состав: активен јаглен, витамин А, витамин Б5, витамин Е, статисти од кората на агруми
- Не содржи бои, минерални масла или силикон
- Стандардна паковка - 50ml
- Рок на траење: 3 години по датумот отпечатен на пакувањето

 

Нарачајте на Фејсбук во порака или контактирајте не на бројот: 072 255 900
Доставуваме низ цела Македонија до вашата адреса +90 денари