Miss Doozy - Сенки во 110 нијанси

990 денари

1300 денари

- 110 нијанси на сенки со висок квалитет затворени во елегантна паковка во вид на чанта
-  Можност за долготрајно користење (околу 3 или повеќе години)
- Идеален комплет за во вашата чанта - благодарение на тоа, вие можете секогаш да носите ви широк спектар на бои со вас
- Голем избор на нијанси според вашиот вкус и карактер

- Состојки:
Сенки - Talc, Mica, Magnesium Stearate, Hyrdogenated Polyisobutene, Octyl Palmitate, Mineral Oil, Isopropyl Myristate, Polybutene, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Phenoxythanol, Methylparaben, Propylparaben.
Руменило - Talc, Mica, Magnesium Stearate, Dimethicone, Ethylhexyl Palmitate, Caprylic/capric Triglyceride, Polybutene, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Hyrdogenated polyisobutene, Methylparaben, Propylparaben.
Пудра - Talc, Mica, Magnesium Stearate, Octyl Palmitate, Dimethicone, Parffinum Liquidum, Methylparaben, Propylp raben.

 

Нарачки на Фејсбук во инбокс или на броевите: 072 255 900 / 077 845 000 (Dzabest)
Вршиме достава низ цела Македонија до дома +90 денари