Turtle Star Projector - Музикална детска ноќна светилка

790 денари

1200 денари

Прекрасен подарок за роденден, Божиќ, Нова Година, именден или без причина!

Желката Оли ја трансформира секоја соба во магично ѕвезденото небо. Со малите отвори на куќарката, оваа желка емитува соѕвездие, што се одразува на таванот и ѕидовите во собата.
Овој шармантен ноќен придружник претвора детски и спални соби во ѕвездени бајки кои ќе ги "хипнотизираат" децата и страдалниците од несоница.
Идеалнa за децата на возраст од 2 години па на горе.

- Придвижувано од три батерии, но може да биде прилагоден и адаптер
- Свети во повеќе бои кои сами се менуваат на одреден период
- Автоматски се исклучува по 50 минути работа

 
Други карактеристики:
- 8 различни, реални соѕвездија
- 3 проекција бои: сина, зелена и килибар
- Автоматски се исклучува по 50 минути работа
- Работи на 3 ААА батерии или со адаптер (не се вклучени во пакетот)
- Материјал на телото: кадифе
- Материјал на куќарка: ABS пластика
- Димензии: 32х19х11cm

 

Нарачки на Фејсбук во инбокс или на броевите: 072 255 900 / 077 845 000 (Dzabest)
Вршиме достава низ цела Македонија до дома +90 денари