Black Head - Црна маска за лице против иритации

330 денари

660 денари

- Подарете си убава и сјајна кожа со Black Head!
- Заборавете на црнките, непријатните акни и други нечистотии на кожата со оваа неверојатна маска за лице
- Со оваа иновативна маска, лесно отстраните ги несаканите иритации на кожата во Т- зоната на лицето.

Начин на употреба:
1. Нанесете густ слој во Т- зоната на лицето/носот, челото и брадата, со исклучок на пределот околу очите.
2. Оставете ја маската да делува 20-30 минути, додека се исуши. Потоа внимателно одлепи со внимателни движења од долу па нагоре.
3. За одличен резултат со голема ефикасност користете ја еднаш или два пати неделно. По постапката нанесете хидратантен крем.

- Состав: активен јаглен, витамин А, витамин Б5, витамин Е, статисти од кората на агруми
- Не содржи бои, минерални масла или силикон
- Стандардна паковка - 50ml
- Рок на траење: 3 години по датумот отпечатен на пакувањето

 

Нарачки на Фејсбук во инбокс или на броевите: 072 255 900 / 077 845 000 (Dzabest)
Вршиме достава низ цела Македонија до дома +90 денари