Професионален водоотпорен Bluetooth звучник - JBL Charge 2+

2490 денари

2990 денари

Од светскиот гигант JBL!

- Безжично Bluetooth стримање на стерео звук со висок квалитет од вашиот смартфон или таблет
- Вградена Li-ion батерија од 6000mAh со издржливост до 12 часови
- Безжичен, дизајн отпорен на прскање, пренослив - дури и покрај базен или на дожд
- Екстра силен звук збогатен со JBL Bass радиатори кои дополнително ја зголемуваат возбудата
- Со вграден микрофон создаден да не дозволува ехо или грчење на кој ќе можете да одржувате кристално чисти повици со едно притискање на копче


- Моќност: 15W
- Со USB излез
- Време на полнење: 4 часови
- Димензии: ширина 185mm, тежина 600g, висина 79mm
- Чист сигнал до 80dB

 

Нарачки на Фејсбук во инбокс или на броевите: 072 255 900 / 077 845 000 (Dzabest)
Вршиме достава низ цела Македонија до дома +90 денари