распродажба!

JBL Soundgear Speaker

2,499.00 ден 1,999.00 ден

Compare
Категорија:

Опис

▶️Слушајте ги вашите омилени аудио хитови на популарниот звучник дизајниран за околу вратот.
✅Bluetooth безжично поврзување
✅Моќност: 2 x 5W
✅Вградени контроли
✅Функционалност на звучниците
✅Технологија за повеќе точки за двојно спарување
Карактеристики:
Слушнете ги омилените песни со сивиот звучник JBL Soundgear. Овој околу-вратен звучник се поврзува со вашиот уред преку Bluetooth и насочува музика кон вашите уши користејќи четири драјвери со 31-милиметри бас, кои изнесуваат вкупно 6W. -Дизајниран за целодневен комфор, Soundgear има покривка од мека ткаенина за лесно чистење. Вградените копчиња овозможуваат контрола на јачината на звукот и многу повеќе. -Функционалноста на слушалките и двојните микрофонии за отстранување на ехо ви овозможуваат да примате повици; технологијата со повеќе точки овозможува поврзување со два уреди одеднаш. Батеријата на Soundgear трае до шест часа на полнење и може да се надополни со користење на вклучен USB кабел. Корисниците со уреди на Apple може да го видат нивото на батеријата во горниот десен агол на екранот.