распродажба!

Парафинска маска за стапала

599.00 ден 469.00 ден

Compare

Опис

✅Еден од главните проблеми на нашите нозе е формирање на слој на кератинизирана кожа.
✅Овој слој е формиран како резултат на недостаток на влага, при носење на непријатни чевли, како резултат на што се нарушува циркулацијата на крвта, кожата на нозете станува сува и груба.
✅Маската помага да се исчистат, без употреба на традиционалното гребење.
✅Како дел од маската, Витамин Б5, путерот и алантоин, како и други корисни супстанции кои помагаат нежно да го отсечат мртвото ткиво на кожата и ги прават нозете меки и како на бебе.
✅Во пакетот се 2 чорапи.
Начин на употреба:
✅Целосно безболно и многу едноставно: носете ги чорапите 20 минути, потоа извадете ги и измијте ги нозете со топла вода и добро да се исушите. Можете да ги користите овие маски 2 пати неделно за да ја одржите кожата во совршена форма.