распродажба!

Мини мобилен телефон

1,999.00 ден 1,599.00 ден

Compare

Опис

Направете повици, испратете пораките и уживајте во музиката со овој мини мобилен телефон.
Помал од запалкаОвој мини телефон има компактен дизајн и ќе Ви донесе повеќе погодности.

Карактеристики:
✅Значително помало зрачење, просечниот мобилен телефон зрачи 2.1w/kg, а BM10 Мини-мобилниот телефон 0,283w/kg што е 1/7 од просечен мобилен телефон
✅Поддржува TF мемориска картичка до 8GB (не спаѓа во понудата)
✅Работи на сите мрежи
✅0.66” Oled екран
✅MTK6261D процесор
✅Капацитет на батерија: 350mAh, трае долго и има долг век; може да се вади
✅3.0 Bluetooth синхронизација
✅RAM: 32MB / ROM: 32MB
✅ULTRA HD Чист звук
✅Димензии: 6.80 x 2.80 x 1.30 cm
✅Тежина: 210гр.
✅Нема камера
✅При првото полнење, тргнете ја заштитната фолија од батеријата